Panie i Panowie

Wszystkich, którzy w ciągu swego życia wzruszyli się przybywającą z daleka zwrotką, wszystkich, których biała gołąbka miłości ukłuła w dojrzałe serce, wszystkich, kochających tradycję złączoną z przyjemnością każdego człowieka, czy to ślęczącego nad książką czy tez orzącego ziemię, wszystkich Was błagam z całym szacunkiem, byście nie pozwolili umrzeć tym cennym, żywym klejnotom naszego rodu i proszę byście pomedytowali o patriotycznej doniosłości tych intencji, jakie my - kilku artystów polskich- tutaj przedstawiamy.

     Jesteśmy miłośnikami polskiej muzyki tradycyjnej, gramy wspólnie od 1992 roku. Na repertuar kapeli składają się utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej. Koncerty nasze są przewodnikiem w kalendarzu polskich świąt i obrzędów.
     Aby nie uchybić pięknu starodawnych pieśni i partytur zachowujemy oryginalne maniery wykonawcze oraz - w przypadku muzyki religijnej - właściwy jej tematyce kontekst. Pamiętamy przy tym, że muzyka karmi się indywidualnością jej wykonawców; więc nie tyle cytujemy ile opowiadamy tę samą, co przed wiekami, historię.

Parafraza z "Cante jondo" - F.G.Lorca

Reż. Kacper Czubak muz. Kapela Brodów


Witek Broda: skrzypce, lira korbowa, śpiew
Anatol Broda: basy kaliskie
Marta Maślanka: cymbały
Bartek Izbicki: śpiew, portatyw, skrzypce
Iwona Sojka: skrzypce
Jacek Mielcarek: klarnet, tarogato, saksofon sopranowy
Kuba Mielcarek: kontrabas

geodezja